تی ام ایکس فلو

Tmxflow

لوگو-شرکت-tmxflow

درباره شرکت TMXFLOW

شرکت TMXFLOW یکی از برندهای پیشرو جهان است که در زمینه تولید و طراحی پمپ‌های صنعتی، میکسرها، مبدل‌های حرارتی و راه‌حل‌های سیستم‌های راندمان با کاربردهای مختلف فعالیت دارد.
شرکت TMXFLOW در سرتاسر جهان پمپ های فولادی ضد زنگ، میکسرها، مبدل های حرارتی و راه حل های سیستمی را با بالاترین کیفیت تولید می کند. این شرکت با رعایت دقیق ترین استانداردها، راه حل های کاملاً قابل اعتمادی را توسعه می دهند که کاملاً با برنامه های خاص شما سازگار است. محصولات TMXFLOW اولین انتخاب برای انتقال انواع محصولات در فرآیندهای صنعتی متعدد، صنایع غذایی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، دارویی و شیمیایی است.

همزن پمپ TMXFLOW

انواع همزن پمپ TMXFLOW

لوب پمپ TMXFLOW

انواع لوب پمپ TMXFLOW

لوب پمپ TMXFLOW چیست؟

لوب پمپ TMXFLOWبه نام های پمپ گوشواره ای و پمپ دنده ای نیز نامیده می شود، جز انواع پمپ جابجایی مثبت می باشند. لوب پمپ TMXFLOW از لحاظ عملکرد همانند پمپ دنده ای کار می کند. ( عملکرد پمپ دنده ای به این صورت است که از عمل چرخش چرخ دنده‌ها برای جابجایی سیالات استفاده می‌کند. عامل چرخش، سیال را در محفظه پمپ محصور کرده و مکشی را در دهانه پمپ ایجاد می‌کند. سیال با کشیده شدن در پمپ، درون حفره محل قرارگیری چرخ‌دنده‌ها محصور شده و به سمت خروجی هدایت می‌شود. پمپ دنده ای معمولاً در دو نوع اصلی خارجی و داخلی تولید می‌شود. ) لوب ها یا گوشواره ها به صورت چرخش غیر تماسی گردش می کنند، یعنی هیچ گونه تماسی با یکدیگر ندارند. پمپ های لوب ماکسیمم دبی ای که پوشش می دهند تا 150 متر مکعب در ساعت می باشد و ماکسیمم فشاری که پوشش می دهند تا 20 بار می باشد.

عملکرد لوب پمپ TMXFLOW

دو روتور لوب پمپ TMXFLOW متصل به یک جفت چرخ دنده می باشند که باعث چرخش دورانی هماهنگ روتور می شود، که این چرخ دنده ها و یاتاق های شفت، تماسی با سیال نداشته و در محفظه ای جدا از سیال پمپاژی هستند. نیروی موتور به یکی از محور ها وارد شده و به وسیله چرخ دنده ها، به محور دیگر انتقال می یابد. سیال درون محفظه پمپ به دو قسمت مجزا تقسیم می شود که بخشی از سیال موجود در محفظه سمت مکش (ورودی پمپ) و بخشی دیگر از سیال، سمت رانش (خروجی پمپ) حبس می شود. با چرخش دورانی روتور سیال از منطقه مکش به منطقه رانش و در نهایت سیال به سمت خروجی هدایت می شود. در لوب پمپ ها هیچ گونه تماس مکانیکی (بین دو روتور و روتور و محفظه پمپ) وجود نداشته که سبب می شود سایشی بین اجزای پمپ حاصل نشود. تنها سایش در لوب پمپ ها، خوردگی مربوط به نوع سیال و یا وجود ذرات جامد در سیال می باشد.

از آنجایی که بلبرینگ های محور، خارج از محفظه سیال قرار دارد، دارای طول نسبتاّ بلندی می باشد که سبب محدودیت فشار در لوب پمپ ها خواهد شد. در هنگام شروع به کار پمپ، محفظه پمپ باید با مقداری سیال پر باشد. در خروجی پمپ ها یک شیر تخلیه هوا تعبیه شده است که پس از پر شدن محفظه پمپ از سیال بسته خواهد شد.

لوب پمپ بهداشتی چیست؟

لوب پمپ بهداشتی نوعی پمپ است که به راحتی قابل تمیز کردن است و دارای سطوح داخلی صاف برای جلوگیری از رشد باکتری و در نتیجه از آلودگی محصول جلوگیری می کند. پرکاربردترین ماده در صنعت فولاد ضد زنگ 316L است. در جایی که پمپ های بهداشتی برای رسیدگی به مایعات خورنده مورد نیاز هستند.

لوب پمپ بهداشتی مطابق با مشخصات EHEDG برای گیاهان و فرآیندهایی که با سخت ترین الزامات بهداشتی مطابقت دارند طراحی شده است. با توجه به سرعت کار پایین، لوب پمپ بهداشتی دوار با پمپاژ ملایم و برش کم محصول مشخص می شود این کار باعث میشود کمترین آسیب ممکن می شود.

انواع اصلی لوب پمپ های بهداشتی کدامند ؟

یک پمپ بهداشتی، طبق تعریف، بیشتر به ویژگی ها مربوط می شود تا نوع، رایج ترین نوع لوب پمپ های بهداشتی، پمپ های سانتریفیوژ بهداشتی است. انواع دیگری نیز وجود دارد مانند پمپ لوب چرخشی، پمپ کانال جانبی، پمپ حفره پیشرونده و پمپ روتور دیسکی. انواع پمپ بهداشتی مانند انواع پمپ صنعتی کار می کنند. هیچ تفاوتی در نحوه عملکرد آنها وجود ندارد.

کاربردهای لوب پمپ بهداشتی چیست؟

لوب پمپ بهداشتی معمولاً در صنایع غذایی و آشامیدنی، داروسازی برای مواد و محصولات فعال، آب تصفیه شده سنتی و یا WFI (آب برای تزریق ، آب مقطر تزریقی، سرم های تزریقی ) استفاده می‌شود.

تفاوت بین لوب پمپ های بهداشتی و پمپ های CIP چیست؟

هیچ تفاوتی بین لوب پمپ های بهداشتی و پمپ های CIP وجود ندارد. کاربران اغلب از یک نقش دو منظوره برای پمپ های بهداشتی و پمپ های CIP (Clean In Place) استفاده می کنند.

CIP (Clean In Place) در صنایع ذکر شده در بالا ضروری است زیرا تجهیزات فرآیند را کاملا تمیز می کند و باکتری های باقی مانده را از بین می برد. این معمولاً با گردش هیدروکسید سدیم در دمای بالا به دست می آید.