• rotor-stator-1

درباره روتور و استاتور

روتور ها و استاتور ها یکی از قطعات مورد استفاده مونو پمپ ها می باشنده و به زبان ساده همون نقشی که پروانه در سایر پمپ ها دارد، روتور و استاتو هم در مونو پمپ دارند. و وظیفه اصلی آن انتقال مایعات می باشد.

بررسی روتور و استاتور

برای بررسی ای موضوع نیاز به این است که اول دلیل وجود مونوپمپ را درک کنیم. همانطور که می دونید کلیه پمپ ها برای انتقال مایع استفاده می شوند و همگی در نگاه کلی همین وظیفه را بر عهده دارند.

فرق آنها فقط در نوع مایع بکار رفته و مورد انتقال می باشد. برای آبها و مواد رقیق همواره از پمپ های معمولی استفاده شده ولی حالا در نظر بگیرید که اگر مایع ما حاوی مواد جامد و یا دارای غلظت باشد چه اتفاقی می افتد؟

جواب این است که یا باعث داغ شدن و سوختن موتور می شود و یا به پروانه آسیب می رساند، راه حل این موضوع مونو پمپ ها هستند.

کارکرد روتور و استاتور

کارکرد روتور و استاتور بدین صورت است که روتور در داخل استاتور قرار گرفته و البته این مجموعه داخل مونو پمپ، با ورود مایع به داخل استاتور و چرخش روتور باعث می شود که مایع را با سرعت بیشتر به سمت خروجی هدایت می کند.

جنس روتور و استاتور

  • روتور ها از جنس استیل ضد زنگ می باشند
  • جنس استاتو ها بنا به نوع درخواست و مصرف قابل تغییر است و لی معمولا از جنس EPDM می باشد.

انتخاب روتور و استاتور

انتخاب نوع جنس استاتور بنا به نوع مصرف و نوع مایع بکار رفته خیلی اهمیت دارد و حتما باید استاتور مناسب برای کار استفاده شود مخصوصا در صنایع غذایی که مایعات عبوری مستقیما به مواد غذایی مربوط می شوند، بنابراین حتما در این مورد باید با متخصصین مشورت نمود.

فروش پروانه همزن

شرکت بوستر کار تخصصی ترین مجموعه ارائه دهنده انواع استاتور و روتور برای انواع مونو پمپ ها می باشد و سالهاس در این زمینه به کاربران خود در انواع صنایع خدمات رسانی می کنند.