تعمیر پمپ آب

محصولات ابارا علارقم اینکه ظاهری خشن و سخت دارند از قطعات کاملا حساسی تشکیل شده اند و تعمیر آن یک عمل کاملا حرفه ای و تخصصی می باشد و اگر در این زمینه تخصص کافی ندارید توصیه می کنیم که دست به تعمیر پمپ نزنین.
برای اینکه بخواهیم یک پمپ آب را تعمیر کنیم اول باید بدانیم پمپ آب چیست؟ چه کاری برای ما انجام می دهد؟ پمپ شامل چه قسمت هایی است؟ انواع پمپ ابارا را بشناسیم ما در این مقاله سعی داریم به طور کامل به این مسائل بپردازیم. شرکت بوسترکار سالها تجربه در زمینه تعمیر انواع پمپ با استفاده از نیروهای مجرب و کار آزموده آماده ارائه خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

پمپ آب چیست؟

شاید اگه به قدیم برگردیم باید الان با سطل از چاه آب می کشیدیم و مصرف می کردیم و الان خیلی راحت تو خونه می شینیم و با باز کردن آب از این نعمت الهی استفاده می کنیم ولی واقعا چه فرایندی باید طی بشه تا ما به این راحتی به آب دسترسی داشته باشیم و یا بهتره بگیم چه دستگاهی باید بجای ما بره از چاه برای ما آب بیاورد.
پمپ آب همون وسیله محبوبه که این کار رو برای ما انجام می دهد، پمپ وسیله ای است که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و این انرژی را به مایع درون خود انتقال می دهد و باعث افزایش فشار مایع و پرتاب آن به سمت مورد نظر می شود.
خوب حالا سوال اینکه این انرژی چطوری به پمپ می رسد چون پمپ به خودیه خود قادر به انجام این عمل نیست پس احتیاج به یک موتور دارد تا انرژی مکانیکی را به پمپ انتقال دهد و پمپ به وسیله اون انرژی مایع درون خود را با فشار بیشتری به سمت خروجی هدایت کند.

قطعات موجود در پمپ

پمپها عموما دارای قطعات مشترکی هستند که این قطعات شامل:
پوسته پمپ: خوب پوسته همونجور که از اسمش مشخصه یک محفشه است که تمامی قطعات پمپ را درون خود جای می دهد و البته بسته به نوع مصرف جنس این پوسته میتواند متفاوت باشد.
مکانیکال سیل: مکانیکال سیل می توان گفت جزء حساس ترین قطعه در پمپ است و وظیفه آن جلوگیری از نفوذ آب به داخل موتور می باشد هر مکانیکال سیل شامل چند قسمت بوده که با توجه به کارایی پمپ از ابعاد و ساختار متفاوتی برخوردار است
محور: یکی از قطعاتی که به راحتی دچار مشکل نمی شود همین محور است که تمامی قطعات پمپ برروی آن سوار می شود.
پروانه: خوب اصل داستان همین پروانس همون قطعه ای که با چرخش خود مایع درون پمپ را با فشار یبشتر به جلو پرتاب می کند.

انواع پمپ ابارا

بنا به جا و نوع مایعی که قرار است در خود جابجا کند به دسته های مختلفی تقسیم می شود

  • پمپ صنعتی
  • پمپ خانگی
  • پمپ تاسیساتی
  • لجنکش
  • کف کش
  • شناور
  • پمپ سیرکولاتور (خطی)
  • پمپ آتشنشانی
  • بوسترپمپ